Pierwsze wrażenia po premierze PlayStation 5

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Premiera PlayStation 5 upłynęła pod znakiem braków urządzeń na rynku i frustracji części fanów, którym nie udało się od razu zdobyć egzemplarza dla siebie. Jakie są pierwsze wrażenia po premierze? Uwagę zwraca nie tylko duży rozmiar konsoli.

Futurystyczny wygląd i nowe możliwości

PlayStation 5 to urządzenie, które odeszło od stylistyki swoich poprzedników. Wygląda wręcz futurystycznie. W unowocześnionym menu pozostawiono jednak dawny styl nawigacji, co jest atutem dla osób grających już na wcześniejszych konsolach. Zintegrowany z nim został PlayStation Store. Biblioteka tytułów stworzonych na tę wersję jest uboga, jednak zadbano o kompatybilność wsteczną. Tytuły działające na tej zasadzie oferują nową rozdzielczość i efekty. Niestety, niektóre gry nie są już wspierane. 

DualSense – nowy pad    

Pad do PlayStation
(fot. Harpal Singh, źródło: unsplash.com)

Gracze, wraz z PlayStation 5, otrzymują też zupełnie nowego pada. Układem przycisków przypomina on poprzedni model, ale jego kształt jest zupełnie inny. Większość opinii jest zgodnych: nowy kształt i większe rozmiary zdecydowanie lepiej układają się w dłoni. Wrażenie robią również nowe wibracje – w tym imitujące uderzenia, padający deszcz lub wstrząsy ziemi. Bateria po pełnym naładowaniu działa przez 12 godzin. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*