Lubimyczytać.pl: nowości, polecane książki i cytaty w jednym miejscu!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wbrew temu, co mówią badania, Polacy lubią czytać. Dowód? Portal książkowy z milionem użytkowników.

Lubimyczytać.pl działa od 2011 roku i przez ten czas nieustannie się rozwija. Obecnie jest to największy działający w polskiej sieci portal w kategorii kultura i literatura – i nadal rośnie. Jeśli jeszcze nie masz swojego konta, opowiemy Ci, dlaczego warto to zmienić.

Tysiące tytułów w jednym miejscu

Baza książkowa portalu liczy obecnie około pół miliona tytułów – literatury polskiej i zagranicznej, pięknej i naukowej, a także komiksów. Wyszukiwarka pozwala na wpisanie fragmentu lub całości tytułu, autora lub słów kluczowych. Oprócz tego użytkownicy mają dostęp do katalogów tematycznych: wydawnictwa, kategorie, autorzy, cytaty, cykle, serie czy fragmenty.

Na stronie działa także system polecania. Algorytm na podstawie poprzednich wyborów użytkownika i wystawionych ocen podpowiada pozycje, które mogą być interesujące. Jest także zakładka top 100 książek na dany miesiąc oraz nowości i zapowiedzi, co pozwala być na bieżąco z aktualnymi trendami i hitami książkowymi.

Co jakiś czas pojawia się także podstrona tematyczna poświęcona jednemu autorowi. Aktualnie jest to Lem.

Wirtualna półka

Coś, co miłośnicy książek lubią najbardziej, czyli możliwość stworzenia własnej wirtualnej półki z książkami przeczytanymi i tymi, które planujesz przeczytać. Każdą pozycję można ocenić i zrecenzować, pozostawiając bezcenne informacje innym użytkownikom. 

Wirtualna półka to ulubiona opcja tych, którzy lubią mieć porządek w swoich zbiorach, mają nieskończone listy książek do przeczytania i wciąż kupują nowe. Dla tych ostatnich na portalu jest dostępna porównywarka cen, która pozwala łatwo i szybko znaleźć księgarnię oferującą dany tytuł w najniższej cenie. Algorytm porównuje ceny nawet w 36 najpopularniejszych księgarniach w całej Polsce.

Aktywna społeczność

Lubimyczytać.pl to miejsce, które łączy miłośników książek, autorów, wydawców i krytyków. Można podzielić się tu swoją opinią, podyskutować w przyjaznym gronie, poprosić o polecenia, umówić się na spotkanie przy dobrej kawie i książce. Na youtube’owym kanale lubimyczytać.pl regularnie pojawiają się wywiady z pisarzami i pisarkami, a także relacje z największych wydarzeń ze świata książek.

Twórcy serwisu dbają także o rozrywkowy aspekt czytania, organizując dla użytkowników konkursy i wyzwania z nagrodami. Obecnie trwa Wyzwanie na czytanie 2021, w którym udział bierze już ponad 20 tysięcy użytkowników. 

Co roku odbywa się także plebiscyt na Książkę Roku w kilku kategoriach, a jurorami są oczywiście użytkownicy. To dobra okazja, by polscy czytelnicy wyróżnili swoich ulubieńców.

Ciekawe artykuły

Codziennie na portalu pojawiają się nowe wpisy dotyczące książek w bardzo szerokim aspekcie. Czytelnicy znajdą tu artykuły o aktualnych premierach i zapowiedziach, wydarzeniach i ekranizacjach, wywiady z autorami polskimi i zagranicznymi, ciekawostki ze świata książek czy tematyczne zestawienia, np. 10 najlepszych horrorów. Artykuły są bardzo zróżnicowane pod względem poziomu, jednak zdecydowana większość jest naprawdę interesująca i warta przeczytania.

Wiele opcji portalu jest ogólnodostępnych. Natomiast tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tworzyć wspomniane już wirtualne półki, dzielić się opiniami i ocenami, komentować różne wątki i włączać się w dyskusje, a także brać udział w konkursach i wyzwaniach. 

Niektórym może przeszkadzać ilość reklam na stronie, jednak jest to cena, jaką lubimyczytać.pl musi płacić za to, by być w pełni darmowym serwisem.

Przeczytaj też: https://adverther.pl/ksiazka/ksiazki-stephena-kinga-ktore-powinienes-przeczytac/

Zdjęcie główne: LUM3N/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*