Dungeons & Dragons: Dark Alliance nadchodzi. Premiera już 22 czerwca!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fani mogą zacierać ręce. Studio Tuque Games zapowiedziało premierę nowej, trzeciej części gry na 22 czerwca.

Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się jeszcze w grudniu 2019 roku (!), jednak sprawy toczyły się wolnym tempem, dlatego – zamiast w grudniu 2020 – gra ujrzy światło dzienne dopiero teraz. Wraz z zapowiedzią pojawiła się przedsprzedaż gry na PC oraz konsole PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S (edycja Day One). Dostępna będzie również wersja Deluxe, z dodatkowym zestawem broni i rozszerzeniem Echoes of the Blood War, zaś wersja fizyczna pojawi się w wydaniu specjalnym jako Steelbook z artbookiem oraz ścieżką dźwiękową. Abonenci Xbox Game Pass będą mogli cieszyć się grą bez dodatkowych opłat.

Rozgrywka

Jednym z bohaterów ma być Drizzt Do’Urden (mroczny elf, w najnowszej serii mający do dyspozycji dwa miecze), znany już stałym graczom z uniwersum Forgotten Realms. Wraz z innymi postaciami (każda z innym ekwipunkiem) będzie walczył z siłami zła i bronił Doliny Lodowego Wichru. W trakcie rozgrywki wybrana postać ewoluuje, zdobywając coraz lepsze wyposażenie i umiejętności, dzięki czemu z biegiem gry można walczyć z coraz groźniejszymi postaciami.

Gameplay nowej serii Dungeons & Dragons: Dark Alliance

Poza rozgrywką indywidualną, nowa seria zaoferuje również sieciowy tryb multiplayer dla 4 graczy i to właśnie na wieloosobową rozrywkę twórcy gry położyli największy nacisk. Gra nie będzie dostępna w polskiej wersji językowej, jednak graczom zaznajomionym z poprzednimi seriami D&D nie powinno sprawić to problemu.

Zdjęcie główne artykułu: fot. Jack B, źródło: unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*