Portret heroicznej walki. „Efekt motylka” już na platformie TVP VOD

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

We wzruszającym dokumencie poznajemy historię 7-letniej Zuzi Machety, dziewczynki chorej na rzadką chorobę genetyczną, która każdego dnia przysparza jej cierpień. Film jest już dostępny na platformie VOD.

Tytułowym „motylkiem” jest główna bohaterka produkcji. Jej przypadłość powoduje ogromny ból przy każdym dotknięciu skóry i powstawanie rozległych ran na ciele przez pęcherzowe oddzielanie się naskórka, który jest delikatny jak skrzydła motyla.

„Jak się nie da, to się da!”

Dzieło pokazuje obraz całej rodziny, bo – razem z Zuzią – cierpią także jej najbliżsi. Jest opowieścią o codziennych dramatach, bezsilności, ale także szczęściu, ludzkiej życzliwości i wsparciu.

Flm to nie tylko produkcja dokumentalna, ale również apel o pomoc i akcja charytatywna zakończona sukcesem! Koszty eksperymentalnej terapii, którą dziewczynka mogła odbyć w Stanach Zjednoczonych, wyceniono na 6 mln zł. Efekty zorganizowanej na ten cel zbiórki przerosły oczekiwania wszystkich. Ponownie okazało się, że nie wszyscy bohaterowie noszą pelerynę. Przedstawicielka fundacji Siepomaga dla telewizyjnych „Wiadomości” przyznała, że w trakcie zbiórki padły im serwery. Strona nie była w stanie udźwignąć tylu wpłat, wiadomości i komentarzy pełnych wsparcia.

Doceniona reżyseria i muzyka

Kreację muzyczną dla filmu stworzył laureat Oscara, Jan A.P. Kaczmarek. Reżyser to Jarosław Szmidt, który za „Efekt motylka” uzyskał nominację Krakowskiego Festiwalu Filmowego do nagrody Złotego Lajkonika, przyznawanej reżyserowi najlepszego filmu polskiego. Zekranizowana historia Zuzi spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem widzów oraz krytyków. To świetna propozycja dla tych, którzy szukają motywacji i sił do walki o własne marzenia – również te dużo bardziej błahe od marzeń o uwolnieniu się od bólu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*