Wydarzenia, które czekają nas w 2023 roku!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Początek nowego roku to doskonały czas, aby zajrzeć w kalendarz i zaplanować najbliższe miesiące. Sprawdzamy, jakie wydarzenia odbędą się w Polsce w 2023 roku.

W 2023 roku czeka nas kilka ważnych rocznic. W szczególny sposób upamiętnimy Mikołaja Kopernika (550. rocznica urodzin), Jana Matejkę (130. rocznica śmierci), Wisławę Szymborską (100. rocznica urodzin) czy Aleksandra Fredrę (230. rocznica urodzin). Z powodu tych szczególnych rocznic odbędzie się wiele kulturalnych wydarzeń, więc warto śledzić lokalne wiadomości.

Miłośników sportu na pewno zachwyci informacja, że na przełomie czerwca i lipca w Krakowie odbędą się Igrzyska Europejskie, więc do naszego kraju zjadą europejscy zawodnicy osiągający najlepsze wyniki w wielu dyscyplinach olimpijskich. Wśród innych wydarzeń sportowych warto wymienić eliminacje do Euro 2024. Fani futbolu amerykańskiego nie powinni przegapić finału Super Bowl, który zostanie rozegrany 12 lutego.

Zadowoleni powinni być także wielbiciele koncertów. W 2023 roku w Polsce pojawią się między innymi: Bring Me The Horizon (Gliwice), Lewis Capaldi (Warszawa), Robbie Williams (Kraków), Avril Lavigne (Łódź), Maneskin (Warszawa) czy Andrea Bocelli (Chorzów).

Zdj. główne: The Climate Reality Project/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*