Wszystkie twarze Cleo. Zmiany wizerunku wokalistki na przestrzeni lat

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Cleo, a właściwie Joanna Klepko, urodziła się 25 czerwca 1983 roku w Szczecinie. Ma 160 cm wzrostu. To nie tylko piosenkarka, ale też projektantka mody i autorka tekstów. Zasłynęła z piosenki: „My Słowianie”, którą stworzyła we współpracy z Donatanem. 

Kontrowersyjny występ

Wystąpiła w 59 Konkursie Piosenki Europejskiej. Zaśpiewała wtedy „My Słowianie – We Are Slavic”. Zajęła wtedy 14 miejsce. W konkursie, w którym każdą piosenkę oceniają zarówno widzowie, jak i jury, „We Are Slavic” wywołał mieszane reakcje. Chociaż piosenkę polubili widzowie, nie docenili jej sędziowie. Jeśli chodzi o głosowanie jury, zajęła ostatnie miejsce. Laura Wright, sopranistka pełniąca funkcję brytyjskiej sędziego, podkreśliła, że utwór lawiruje na granicy pornografii. Budzi oburzenie wśród wielu kobiet. „We Are Slavic” to nie tylko chwytliwa piosenka i seksowny teledysk. Prowokuje do myślenia o przedstawianiu płci, seksualności, pochodzenia etnicznego i narodowości. 

Współpraca z Donatanem

Cleo przez długi czas współpracowała z Donatanem. Warto podkreślić, że ich wspólna płyta „Hiper/Chimera” pokryła się potrójną platyną. To naprawdę świetny wynik! Wiele osób twierdziło, że Cleo nie poradzi sobie bez słynnego producenta. Artystka udowodniła, że się mylili. W 2015 roku ukazał się jej solowy singiel „Zabiorę Nas”. Został dobrze przyjęty zarówno przez fanów, jak i dziennikarzy muzycznych. Rok później na rynku pojawiły się kolejne single: „Wolę być” i „N-O-C”. W 2015 roku wydała pierwszy solowy album „Bastet”. W tym samym roku zdobyła nominację w kategorii „Najlepszy polski wykonawca” w MTV Europe Music Awards. Statuetka powędrowała wtedy do Margaret. Nominowani byli też: Dawid Podsiadło, Ania Dąbrowska i Bovska. 

Życie prywatne

Cleo chroni swoje życie prywatne. Nie wzbudza skandali i nie afiszuje się z partnerami na imprezach i okładkach. Zdobyła dwie SuperJedynki i dwie nagrody Eska Music Awards. Oprócz tego została nagrodzona na festiwalach Top Trendy, Polsat SuperHit Festiwal, Lato Zet i Dwójki. Fani niezmiennie darzą ją sympatią. 

Pozostała działalność

Cleo wystąpiła jako juror w programie „The Voice Kids”. Oprócz tego wzięła udział w „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, zajmując 3 miejsce. Gościła w programie Kuby Wojewódzkiego. Regularnie zapraszana jest do programów śniadaniowych. Chętnie bierze też udział w wydarzeniach muzycznych.

We wrześniu 2016 roku założyła klub Bastet w Warszawie, w którym miała miejsce premiera jej pierwszego solowego albumu. Cleo jest bardzo wrażliwa i pracowita. Z pasją podchodzi do swoich zadań. Sama dba o swój makijaż i fryzurę, często gości na siłowni. Kojarzy się z wysoko upiętym kucykiem i mocną kreską nadającą oczom nieco buntowniczy wygląd. Artystka stara się również zdrowo odżywiać. 

Nowa płyta Cleo

W 2020 roku pojawiła się jej kolejna płyta solowa „superNOVA”. Znajduje się na niej 12 nowoczesnych utworów, w tym kilka popularnych hitów. Krążek przykuwa uwagę elektronicznym i klubowym brzmieniem. Nie zabrakło na niej ballad w nowoczesnym stylu. Na nowej płycie Cleo można usłyszeć inspirację muzyką taneczną lat 80. Artystka nawiązała współpracę z raperem B.R.O. Jej efektem jest klimatyczny kawałek „Znikam”. Piosenkarka podkreśla, że na tym współpraca się nie kończy. Z kolei współtwórczynią piosenki „Cała Twoja” jest Sobel. Cleo długo kazała czekać fanom na nowy krążek, ale z pewnością było warto. Płyta jest barwna i charakterystyczna. Nie brakuje na niej nowych brzmień. Doskonale pokazuje ogromne możliwości wokalne Cleo.

Współpraca z Media Expert

Piosenkarka nawiązała też współpracę z popularną marką Media Expert. Co ciekawe, nie tylko występuje w reklamach, ale też odpowiada za warstwę artystyczną. Po raz pierwszy dla ME wystąpiła w reklamie, w której zaprosiła na „Black Weeks”. Zaśpiewała wtedy cover Reni Jusis „Zakręcona”. Cleo jest wulkanem energii. Zachwyca kreatywnością i pasją. Z niecierpliwością czekamy na kolejne koncerty, aby usłyszeć i zobaczyć ją na żywo.

Zdj. główne: viva!/wikimedia.org

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*