Nowa kategoria nagrody Hugo. Docenieni twórcy gier

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Do tej pory nagroda Hugo była nagrodą wyłącznie literacką, na którą mieli szansę autorzy utworów z gatunków science-fiction i fantasy. Zwycięzcę wybierają uczestnicy Worldconu, najstarszego konwentu miłośników fantastyki. Tym razem postanowiono rozszerzyć przyszłoroczny zestaw kategorii konkursowych.

Efektem tego w 2021 roku nagroda Hugo po raz pierwszy powędruje w ręce twórców gier komputerowych. Po roku 2020, pełnym gamingowych premier (m.in. nowego XBoxa i – rzecz jasna – PlayStation 5), można było się tego spodziewać. Nie da się ukryć, że także okres pandemii spowodował, że na gry mieliśmy zwyczajnie więcej czasu.

Kto zwycięży w Waszyngtonie?

Póki co nie ogłoszono oficjalnych nominowanych, jednak przypuszcza się, że w szranki staną m.in. twórcy Cyberpunk 2077 oraz Half-Life: Alyx. Do głosu dojdą zatem najbardziej wyczekiwane tytuły.

Niestety, najprawdopodobniej kategoria dotycząca gier pojawi się jednorazowo, właśnie w przyszłym roku. Choć, kto wie: może jeśli wzbudzi szersze zainteresowanie, to pewnego dnia zagości na stałe? Gorąco kibicujemy takiej możliwości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*