Wciąż trwają „Spotkania ze sztuką”!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przez okrągły miesiąc – od 5 listopada do 5 grudnia – można uczestniczyć w muzealnych warsztatach, które zabiorą uczestników w świat technik plastycznych, o których dziś nie każdy już pamięta.

„Spotkania ze sztuką w samo południe” to propozycja warsztatów online, z którą wyszło Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. Wydarzenie jest bezpłatne, skierowane dla całych rodzin, a co najważniejsze – zupełnie bezpieczne. Całość prowadzona jest bowiem poprzez plaftormę ZOOM. Chętnym wystarczy zatem tylko komputer i dostęp do Internetu.

Stare techniki drukarskie

W trakcie „wykładów” Muzeum zapozna uczestników z wybranymi technikami sztuki: monotypią, drzeworytem oraz malarstwem. Na teorii jednak się nie skończy, gdyż omówienie każdego tematu wieńczy wykonanie pracy plastycznej. Oczywiście, prowadzący krok po kroku opowie, w jaki sposób ją wykonać, oraz udzieli praktycznych wskazówek dla nowicjuszy.

W zajęciach można brać udział aż do 5 grudnia. Każde ze spotkań potrwa około 45 minut. Wymagana wcześniejsza rezerwacja poprzez maila: [email protected]. Po więcej informacji można skierować się do Działu Edukacji pod numerem 12 289 16 33 lub bezpośrednio na stronę Muzeum.

Warto dodać, że to nie pierwsza tego typu inicjatywa wielickiego Muzeum. Instytucja zaoferowała także zajęcia online dla klas szkół podstawowych. Te także są bezpłatne, wystarczy wcześniejsze zgłoszenie mailowe ze strony konkretnego nauczyciela.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*