Przekąski i napoje wróciły do kin! Właściciele odetchnęli z ulgą

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stało się! Od wczoraj w kinach ponownie można cieszyć się przekąskami i napojami. Ze zmiany ucieszyli się nie tylko fani dużego ekranu, ale również właściciele kin, którzy nie ukrywają, że sprzedaż artykułów spożywczych to lwia część ich dochodów.

Zmiany to wynik poluzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Decyzja została ogłoszona podczas czwartkowej konferencji prasowej, wraz z innymi decyzjami dotyczącymi instytucji kulturalnych i rozrywkowych.

Oburzeni właściciele kin

Gdy 28 maja otworzono lokale gastronomiczne, właściciele kin nie mogli zrozumieć, dlaczego wciąż pozbawieni są możliwości sprzedaży barowej w kinach. Na szczęście, od 13 czerwca, luźniejsze zasady bezpieczeństwa objęły także ich. Zmiany dotyczące przekąsek i napojów nie są jedynymi dotyczącymi tego typu instytucji. Co jeszcze się zmieniło?

Filmowy klaps i popcorn
(fot. Tat’âna Maramygina / EyeEm / Getty Images)

Obostrzenia w obszarze kultury – zmiany

  • nowe limity osób (m.in. w muzeach i galeriach sztuki). Od teraz może w nich przebywać maksymalnie 15 osób bądź 1 osoba w przeliczeniu na 10m2,
  • działalność twórcza (z wyłączeniem zespołów muzycznych) może być prowadzona na otwartym powietrzu, gdy widzowie nie zajmują więcej niż 75% dostępnych miejsc. Odległość między widzami musi wynosić 1,5 metra,
  • zespoły muzyczne mogą dać koncert na otwartym powietrzu, jeśli widzowie zajmą nie więcej niż 50% miejsc oraz zachowają odległość 1,5 metra.

Co ważne, nowe obostrzenia nie dotyczą osób zaszczepionych. Zasady mają obowiązywać do końca wakacji, z zastrzeżeniem możliwych zmian w oparciu o statystyki szczepień i dane dot. zachorowań.

Przypomnijmy, że jeszcze całkiem niedawno instytucje kulturalne mogliśmy odwiedzać wyłącznie w formie online, a obowiązujące obostrzenia dotkliwie zmieniły branżę eventową.

Zdjęcie główne artykułu: fot. PhotoAlto/Ale Ventura / PhotoAlto Agency RF Collections / Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*