Podarunki z czekolady – komu i kiedy wręczyć?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czekoladę lubią wszyscy – jest to chyba najbardziej uniwersalnie uwielbiana słodka przekąska. To czyni ją idealnym prezentem na praktycznie każdą okazję i dla każdej osoby. Wykonane z czekolady podarunki to wcale nie taki oczywisty i łatwy upominek, jak mogłoby się wydawać. Obecnie odchodzi się już od oklepanych bombonierek na rzecz dużo bardziej oryginalnych form. Sprawdź, dla kogo i na jakie okazje sprawdzą się czekoladowe prezenty.   

Prezent marketingowy   

Wiele firm wykorzystuje upominki dla klientów jako gadżet marketingowy. Słodka przekąska na pewno wzbudzi sympatię odwiedzających siedzibę firmy klientów oraz osób zainteresowanych ofertą na przykład przy stoisku na targach. Słodycze dla biznesu mogą też być elementem kampanii marketingowej, jeśli będą rozdawane wśród przechodniów na ulicy, jak ulotki. Bombonierki z firmowymi czekoladkami możesz także wysyłać do klientów z okazji Gwiazdki, Wielkanocy lub na przykład urodzin firmy. Taki gest z pewnością będzie miłym akcentem w okolicy świąt i pokaże klientom, że w tym wyjątkowym okresie w roku myślisz o nich. 

Prezent dla rodziców   

Rodzice bardzo często są zakłopotani będąc obdarowywanymi przez swoje dzieci. Zbyt drogie upominki zazwyczaj są przyjmowane z lekką rezerwą, dlatego aby oszczędzić rodzicom takiej sytuacji, lepiej jest poprzestać na prezencie mniej kosztownym, a bardziej osobistym. Personalizowane czekoladki to świetny pomysł na prezent na Dzień Mamy i Taty, urodziny, imieniny czy inne święto. 

Czekolada może na przykład nawiązywać kształtem do hobby rodzica lub do jego zawodu. Innym świetnym pomysłem jest czekoladowy obraz odtworzony na przykład z rodzinnego zdjęcia. Niektóre cukiernie podejmują się takiego zadania i efekt jest niesamowity. Zdjęcie może być też naniesione na czekoladę za pomocą jadalnego papieru i tuszu.   

Prezent dla ukochanej osoby  

Nic tak skutecznie nie mówi “kocham cię”, jak dobrej jakości, ulubiona czekolada drugiej połówki. Można by rzec, że czekolada wyraża więcej niż tysiąc słów i nie będzie to wcale przenośnia. Na stronie https://www.chocobox.pl/ możesz zamówić i wysłać do swojej ukochanej osoby czekoladowy telegram z wybraną przez siebie treścią. Za pomocą takiego listu możesz przeprosić, wyznać swoje uczucia, podziękować lub wyrazić swoje intencje wobec drugiej osoby. Taki czekoladowy telegram to bardzo uroczy gest i świetny upominek z okazji Walentynek, rocznicy czy urodzin. 

Czekoladowe serce czy figurka również wspaniale sprawdzi się, jako prezent dla ukochanej osoby. Jeśli nazywasz swoją drugą połówkę misiem albo kotkiem, figurka takiego zwierzaka wykonana z czekolady będzie bardzo oryginalnym pomysłem na upominek, który podkreśli wyjątkową więź między Wami. 

Czekoladki tematyczne   

W zależności od okazji, możesz wybrać na prezent także tematyczne czekoladki, związane z daną okazją. Na Dzień Kobiet doskonale sprawdzą się czekoladowe róże lub wykonany ze słodkiej masy pantofelek. Z kolei na Gwiazdkę możesz wybrać dla bliskiej osoby lub dziecka figurkę w kształcie choinki lub Świętego Mikołaja. Takie świąteczne słodycze to żadna nowość, w sklepach czekoladowe figurki są dostępne od wielu lat, ale różnica polega tu na jakości czekolady oraz wykonania takiego produktu. To samo tyczy się czekoladowych jajek i zajączków na Wielkanoc oraz czekoladek walentynkowych.   

Fot.:Rae Wallis/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*