„Ogrodu serce przestało bić”. Zmarł Piotr Strojnowski z zespołu Daab

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W wieku 62 lat odszedł współzałożyciel zespołu Daab, legenda muzyki reggae i autor największych przebojów grupy, takich jak „Ogrodu serce” oraz „Fala ludzkich serc”. Z informacji podanych mediom wynika, że przyczyną śmierci był rak płuc, z którym zmagał się artysta.

Piotr „Struna” Strojnowski był z zespołem DAAB od samego początku jego istnienia. Współkomponował muzykę, pisał teksty, a także śpiewał. Smutną wiadomość jako jeden z pierwszych przekazał Robert Gawliński, lider zespołu Wilki.

Kolegę z branży pożegnał słowami „Piotrek Strojnowski dołączył dziś do niebiańskiej orkiestry”.

Ogrodu serce

„Ogrodu serce”, piosenka znana również jako „W moim ogrodzie”, pojawiła się na debiutanckiej płycie zespołu i z biegiem lat stała się jednym z kultowych przebojów formacji. Jak donosi wiele źródeł, jej tekst to tak naprawdę list miłosny, który – ze względu na nieśmiałość Strojnowskiego – nigdy nie został wysłany.

Walka z nałogiem

Strojnowski po drodze zmagał się z problemem alkoholowym. Walkę z nałogiem stoczył jednak pomyślnie, a nawet rozpoczął pracę jako dyplomowany terapeuta uzależnień i został współwłaścicielem Centrum Psychoterapii i Psychoedukacji TOT w Ciechanowie.

Solowy powrót na scenę

Po odejściu z zespołu Daab w 1985 roku długo nie udzielał się na scenie muzycznej. Dopiero w 2015 roku wrócił na estradę z solowym projektem Strojnowy, z którym udało mu się wydać album „Wolność serc”. Płyta zostało ciepło przyjęta przez fanów, którzy cieszyli się z jego powrotu do muzyki.

Pogrzeb muzyka odbędzie się 7 grudnia w Warszawie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Rafał 02.07.2021

    Przyjacielem moim był 😔