Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie – musisz je odwiedzić!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie są jedną z najciekawszych atrakcji zimowych. Najlepsze z nich są pełne światła, pyszności zachęcających do kupna zapachem czy lokalnych wyrobów i świątecznych upominków. W ostatnich latach do najważniejszych aspektów zalicza się również bezpieczeństwo. Które z Jarmarków Bożonarodzeniowych w Europie warto wziąć pod uwagę, planując zimowe wycieczki? Dowiesz się tego od nas!

Sezon świąteczny to jeden z najlepszych okresów na podróż do Europy. Piękna, śnieżna pogoda zachęca do poznawania uroków jarmarków. W walce z zimnem pomaga grzane wino, korzenne ciasteczka czy kubek kakao z bitą śmietaną – to produkty, które można kupić na praktycznie każdym europejskim jarmarku. Dowiedz się, które z nich są warte uwagi!

Praga – piękny jarmark bożonarodzeniowy w Czechach

Praga to miasto, które zostało wpisane na listę Unesco w 1992 roku. Jest piękne o każdej porze roku, również w zimie, kiedy rozstawiany jest jarmark bożonarodzeniowy. To atrakcyjne miejsce do podróży dla Polaków – nie brakuje ofert tanich połączeń lotniczych i autobusowych. Zarezerwowanie noclegu również nie jest trudne, a same ceny – przystępne.

Praski jarmark świąteczny jest otwarty codziennie od 26 listopada 2022 r. aż do 6 stycznia 2023 r. Uroki małego, świątecznego miasteczka można podziwiać również w Wigilię, Dzień Bożego Narodzenia, a także Nowy Rok. Godziny otwarcia to 10.00–22.00 a sam wstęp jest bezpłatny. Jarmark jest podzielony na dwie części, oddzielone od siebie 5-minutowym spacerem – Rynek Starego Miasta i Plac Wacława.

W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że w Pradze są też rozstawiane mniejsze jarmarki. Znajdują się na wyspie Kampa, na placu Republiki, a także rynku Havla. W czasie od 23 listopada 2022 r. do 6 stycznia 2023 r. odbywa się również duży jarmark świąteczny na majestatycznym Zamku Praskim, na placu przed Bazyliką św. Jerzego. Wszystko jest czynne codziennie 09.00–18.00/19.00. Wstęp, tak jak w innych częściach jarmarku, jest wolny.

Budapeszt – jedno z najładniejszych miast Europy

Warto zwrócić uwagę również na jarmark bożonarodzeniowy, który ma miejsce w Budapeszcie. Miasto zapewnia turystom liczne, nowe doświadczenia i atrakcje o każdej porze roku. Jednym z wyjątkowych i magicznych okresów jest moment, kiedy Budapeszt przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia. Wtedy obok atrakcji w postaci kolorowych jarmarków jest mnóstwo okazji do dobrej zabawy.

Do najpopularniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Budapeszcie zalicza się ten postawiony na placu Vörösmarty. Jest otwarty od 4 do 31 grudnia 2022 roku. Na stoiskach są sprzedawane upominki, a także pyszne, regionalne jedzenie m.in.: faszerowana kapusta, gulasz, grillowane mięsa i kiełbasy, lepeny, strudle, ciasta sekler, beigli i flodni. Do tego dochodzą klasyki – grzane wino i herbata, ale także i węgierskie krampampuli i grog.

Jarmark we Wrocławiu – świąteczny klimat w Polsce

Jarmark we Wrocławiu rozpoczyna się 18 listopada i kończy 31 grudnia 2022 roku. Jest bezpłatny i można go odwiedzać w godzinach od 10.00 do 22.00. Urocze, filigranowe i drewniane domki z rozmaitym asortymentem – lokalnymi wyrobami, wędlinami, serami, oscypkami z żurawiną, a także grzanym winem i czekoladą z bitą śmietaną są rozstawione na Rynku, pl. Solnym oraz ul. Oławskiej i Świdnickiej. Ze względu na świąteczny klimat i wiele wydarzeń towarzyszących jarmarkowi, warto wybrać się do Wrocławia.

Zdj. główne: Alisa Anton/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*