Czy Youtube Premium to zbędny wydatek?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W 2018 roku YouTube Red zmienił nazwę na YouTube Premium. Prezentowana platforma medialna to płatna wersja YouTube i YouTube Music, która gwarantuje brak reklam. Proponuje również bardziej zróżnicowaną bibliotekę niż ta dostępna dla bezpłatnych użytkowników YouTube. Sprawdź, czy warto skorzystać ze wspomnianej usługi.

Podstawowe informacje na temat platformy

Po bezpłatnym okresie próbnym (30 dni) cena miesięcznej subskrypcji wynosi 23,99 zł. Z kolei za subskrypcję rodzinną zapłacisz 35,99 zł na miesiąc. Korzystając z prezentowanej usługi, otrzymasz wysokiej jakości treści nieprzerywane reklamami. Oferta obejmuje pliki audio i video. To doskonałe rozwiązanie dla użytkowników, którzy mają dość reklam. 

Decydując się na taką usługę, zyskujesz dostęp do oryginalnych treści przeznaczonych tylko dla użytkowników YouTube Premium. Programy, takie jak Cobra Kai, Impulse i Lazer Team, skierowane są przede wszystkim do młodych dorosłych. W ramach zachęty niektóre programy proponują kilka pierwszych odcinków za darmo.

Dziewczyna słuchająca muzyki z telefonu
(fot. pexels.com)

W YouTube Premium użytkownicy mogą pobierać muzykę i słuchać jej w trybie offline. Ta funkcja nie jest dostępna w wersji bezpłatnej. Przydaje się wtedy, gdy nie masz połączenia z Internetem. Pod każdym filmem znajduje się opcja „Pobierz”. Jeżeli chcesz go ściągnąć, po prostu kliknij przycisk. Proponowane materiały mają rozdzielczość 1080p.

YouTube Premium i Google Play

W ramach YouTube Premium zyskujesz również dostęp do Google Play. Z drugiej strony, jeśli masz subskrypcję w Google Play, nie musisz już płacić za YouTube Premium. Obie usługi oferuje Google. Wybierając takie rozwiązanie, możesz sporo zaoszczędzić.

Doskonała propozycja dla fanów muzyki

Użytkownicy mogą odtwarzać teledyski w tle, nawet gdy przejdą do innych aplikacji na ekranie. Taka opcja nie jest dostępna w bezpłatnej wersji YouTube. Korzystając z YouTube Premium, możesz jednocześnie pisać SMS-y i e-maile oraz grać w gry (bez dźwięku).

Aplikacja YouTube na telefonie
(fot. pixabay.com)

Dodatkowo płatna platforma wspiera twórców, których lubisz. Dzieli się bowiem zyskami z każdego wyświetlenia, które otrzymają od subskrybentów. Przypuszczalnie obejmuje to również demonetyzowane filmy. Na tym jednak zalety się nie kończą. Serwis oferuje mnóstwo piosenek. Różnorodność gatunków i artystów zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Kiedy warto wykupić subskrypcję?

Jeśli regularnie oglądasz filmy na YouTube, warto zastanowić się nad płatną wersją. Większość korzyści płynących z YouTube Premium naprawdę robi wrażenie. W pierwszej kolejności warto docenić to, że możesz wreszcie odpocząć od reklam. Co prawda, wiele osób korzysta z programów do blokowania reklam na komputerach, ale trudniej wprowadzić takie rozwiązanie na urządzeniach mobilnych. Jeżeli spędzasz dużo czasu na platformie, koniecznie skorzystaj z okresu próbnego.

Oglądanie ulubionych twórców na dużym ekranie podczas przesyłania treści lub korzystania z aplikacji Smart TV jest również znacznie przyjemniejsze bez ciągłych przerw. Nie musisz już oglądać zwiastunów oryginalnych filmów dostępnych na YouTube.

Nad czym YouTube Premium musi jeszcze popracować?

Kiedy YouTube Red pojawił się na rynku, cały marketing skoncentrował się na oryginalnych treściach. Niestety YouTube Premium ma jeszcze wiele do zrobienia w tym obszarze. Obecnie wiele filmów nie jest dostępna tylko dla subskrybentów. Jeśli pogodzisz się z reklamami i gorszą jakością, możesz je oglądać na bezpłatnym koncie.

Wielu użytkowników twierdzi, że cena jest za wysoka. W przeciwieństwie do innych usług, Premium nie oferuje rabatów na żadną z subskrypcji. Opłata miesięczna obowiązuje przez cały okres użytkowania. Płatna platforma nie proponuje żadnych zniżek dla stałych klientów. Niezależnie od tego, czy wykupisz subskrypcję na miesiąc, kwartał czy pół roku, płacisz tyle samo. 

Niestety, YouTube Premium nie ma takich funkcji jak teksty piosenek lub dodatkowe informacje o oglądanych filmach. To drobiazgi, ale mogłyby przyciągnąć większą liczbę użytkowników. Takie rozwiązanie proponuje m.in. Spotify. Zanim wykupisz subskrypcję, zastanów się nad wszystkimi zaletami i wadami prezentowanej usługi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*