Empik ogłosił październikowy top. Na czele stawki Nosowska i Pacześ

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cykliczny ranking książkowy Empiku uwzględnia 10 najchętniej kupowanych pozycji w danym miesiącu. W październiku czytelnicy zdecydowanie postawili na rodzimych autorów.

Prowadzenie (już od miesiąca!) nadal utrzymuje Katarzyna Nosowska i jej druga książka zatytułowana „Powrót z Bambuko”, którą niektórzy oceniają nawet jako lepszą od debiutu pisarskiego piosenkarki. Podobnie jak „A ja żem jej powiedziała…”, także ta książka pisana była z przymrużeniem oka, dlatego czytelnicy mogą liczyć na szybki trening mięśni twarzy, odpowiedzialnych za uśmiech, oraz przepony.

Debiut stand-upera

Na drugim miejscu uplasowało się pierworodne dzieło Rafała Paczesia, czyli jego debiutancka powieść „Grube wióry”. Do tej pory komik rozbawiał nas przede wszystkim na scenie, teraz jednak postanowił przelać swoje nietypowe poczucie humoru na kartki papieru. Nie dajcie się jednak zwieźć, że będzie to czysta komedia. Jego książka to historia pełna alkoholu, nieudanych związków, trudnego dzieciństwa, a przede wszystkim słodko-gorzkiej satyry na polską rzeczywistość.

Ranking TOP10 Empiku
Ranking książek Empiku: top 10 października (źródło: empik.com)

Dopiero na trzecim miejscu – jako jedyna zagraniczna pozycja – znalazł się lekki powiew szwedzkiego kryminału, czyli Camilla Läckberg i jej opowieść o sile kobiecej zemsty zatytułowana „Srebrne skrzydła”.

W zestawieniu nie zabrakło także Remigiusza Mroza (w top 10 znalazły się aż dwie książki tego autora), Szczepana Twardocha czy Malcolma XD. Co ciekawe, 9 miejsce zajęła książka kulinarna Marty Dymek, „Nowa Jadłonomia”, z propozycjami roślinnych przepisów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*