E-sport rośnie w siłę. Przełom na Gali Mistrzów Sportu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Po raz pierwszy w historii Gali Mistrzów Sportu nagrodzono przedstawiciela kategorii e-sport. Marcin „Jankos Jankowski” zapisze się na kartach historii jako pierwszy nagrodzony w 86-letniej historii plebiscytu Przeglądu Sportowego.

Tegoroczna Gala Mistrzów Sportu pozytywnie zaskoczyła fanów e-sportu. Po raz pierwszy pojawiła się na niej kategoria e-sport, a tą nagrodą specjalną wyróżniony został znany polski gracz League of Legends Marcin „Jankos” Jankowski.

E-sport włączony w poczet tradycyjnych dyscyplin?

Profesjonalni gracze komputerowi na turnieju
(fot. Stem List, źródło: unsplash.com)

Nie ulega wątpliwości, że nagrodzenie reprezentanta e-sportu na równi z reprezentantami bardziej tradycyjnych dyscyplin to milowy krok w branży. Niejako ucina on dyskusje nad tym, jak sklasyfikować e-sport i czy dyscyplina ta w ogóle powinna być nazywana sportem.

Pierwszy doceniony polski e-sportowiec od ponad 3 lat gra w prestiżowej organizacji G2 Esports. 

Hiszpańska organizacja uważana jest za najlepszą europejską formację w swojej dziedzinie. Jankos ma w tym swój niemały udział. Miniony, 2020 rok był owocny dla organizacji i samego Jankowskiego. Drużyna G20 zdobyła tytuł Mistrzów Europy i miała zaszczyt reprezentować kontynent na Mistrzostwach Świata. Indywidualnie Jankos zdobył tytuł MVP całego sezonu, w wiosennej edycji LEC.

Zdjęcie główne artykułu: fot. Florian Olivo, źródło: unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*