Co miesiąc nowy e-book! Dasz radę przeczytać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek e-booków dynamicznie się rozwija od 1998 roku, kiedy to zaprezentowano czytnik o nazwie Rocket eBook. Był wyposażony w ekran LCD i pamięć pozwalającą na przechowywanie ok. dziesięciu e-booków. 

Obecnie na urządzeniach można czytać praktycznie nieograniczoną ilość książek, w znakomitej rozdzielczości. Umożliwiają to nie tylko zaawansowane technologicznie e-booki, ale także portale udostępniające bogate bazy książek w ramach subskrypcji.

BookRage – subskrypcja, dzięki której zaoszczędzisz na czytaniu książek!

Fani książek na pewno zmagają się z jednym problemem – jak znaleźć pieniądze na coraz to nowe tytuły? Czy jest sposób, żeby zredukować ponoszone koszty? Na szczęście dla nich, tak. Z ciekawą propozycją wychodzi Artage.pl. Zajmuje się wydawaniem książek i sprzedażą publikacji innych firm. Subskrypcja jest dostępna w kilku pakietach.

Pakiet podstawowy, średni i pełny

Pierwszy wariant można kupić w cenie 25,00 zł/miesiąc. Użytkownik ma do dyspozycji minimum 4 ebooki, w średniej cenie 6,25 zł za jeden. Drugi zestaw, średni, jest dostępny w cenie 55,00 zł/miesiąc. Obejmuje od 7 do 8 ebooków, w średniej cenie 7 zł. Ostatni pakiet, pełny, można zamówić za 69,00 zł/miesiąc. W ramach subskrypcji otrzymuje się 20 ebooków w średniej cenie 4,60 złotych.

Wybierając ciekawą ofertę Artrage.pl, można zaoszczędzić nawet do 39% na każdym pakiecie, a wszystkie e-booki otrzymuje się w momencie startu pakietu wydawnictwa-sklepu. Co miesiąc użytkownik dostaje dodatkową książkę. Przy trzeciej płatności otrzymuje zniżkę w wysokości kosztów przesyłki na pakiety Rewers dopóty, dopóki ma aktywną subskrypcję. Dysponując tak dużym wyborem książek, można się tylko zastanawiać, czy miesiąc to wystarczająca ilość czasu na przeczytanie wszystkich dostępnych tytułów!

Czy warto czytać książki na ebooku? Porównanie ze standardowymi książkami

Warto przedstawić kilka argumentów za tym, aby czytać książki na ebookach, chociażby dla tych, którzy wciąż zastanawiają się nad tą formą poznawania literatury. Obecnie trwa debata rodzaju stare-nowe. Fani tradycyjnych książek spierają się z użytkownikami elektronicznych ebooków. Jakie argumenty stoją za drugą opcją?

Niższa cena użytkowania

Na pewno są to koszty. Jak pokazała wcześniejsza oferta Artrage.pl, tradycyjne książki mogą być znacznie droższe niż ich elektroniczne odpowiedniki. Do tego dochodzą też kwestie związane z ekologią, czyli wycinką drzew, strategicznych roślin w kontekście zachowania balansu w naturze i redukcji CO2.

Większa wygoda przy czytaniu książek

Ebooki zapewniają też większą wygodę. Można tutaj przytoczyć chociażby przykład dzieł Mario Puzo, a konkretnie trylogii „Ojca Chrzestnego”. Książka zawierająca wszystkie trzy części waży niemal 2 kilogramy. Oznacza to, że zabranie jej w podróż może sprawić pewien kłopot. Z kolei waga ebooka to ok. 150–170 g a czytnik może przechowywać wiele tytułów naraz.

Wielopoziomowe doświadczenia

Ebooki mogą wznieść czytanie książek na zupełnie nowy poziom za sprawą trójwymiarowych obrazów i tekstów. Dzięki technologii czytelnik może oglądać komputerowo wygenerowany model 3D grafiki, obrazującej wydarzenia mające miejsce w książce. Zapewnia to wielopoziomowe doświadczenia, jeszcze bardziej angażujące czytelnika w świat literacki oraz rozgrywającą się w nim akcję.

Zdj. główne: freestocks/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*