Od czego zależy wybór serwera?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dowiedz się, na jakie parametry należy zwrócić uwagę, jeśli planujesz zakup serwera dedykowanego.

Własny serwer dedykowany pozwala w pełni wykorzystać dostępne zasoby. Na serwerze może być przechowywana np. Twoja strona internetowa, dzięki czemu każdy użytkownik sieci w dowolnym momencie będzie mógł ją zobaczyć. Na początku warto określić swoje potrzeby i priorytety. Niewielkie firmy i portale mogą zdecydować się na hosting www lub VPS, ale jeśli np. jesteś graczem lub zależy Ci na niezawodnej stronie technicznej i szybkości połączenia, to dużo lepszy wybór stanowi serwer dedykowany do gier.

Duża wydajność 

Serwery dedykowane są znane przede wszystkim z większej wydajności, dzięki czemu są polecane miłośnikom gier online. Jeśli męczą Cię lagi, potrzebujesz supportu technicznego lub obawiasz się, że ataki DDoS mogą wyłączyć funkcjonowanie usług, to płatny serwer może stanowić dobre rozwiązanie dla Ciebie i Twojej drużyny, której również zależy na wysokiej jakości rozgrywki. Nowoczesne i tanie serwery dedykowane do gier pozwalają także na zachowanie prywatności, dzięki czemu unikniesz nieautoryzowanego dostępu do gry. Ewentualne problemy rozwiążą wykwalifikowani technicy, którzy pracują przez całą dobę.

Moc procesora

Dużą rolę przy wyborze serwera dedykowanego poświęconego grom odgrywa moc procesora. Dzięki wyborze procesorów najnowszej generacji możesz cieszyć się ich doskonałą wydajnością i mocą, bez przejmowania się stabilnością serwera. Warto rozważyć także dodatkowe usługi, dzięki którym możliwe jest dostosowanie wirtualnego środowiska do  indywidualnych potrzeb czy konkretnych parametrów gry. 

Ochrona przed atakami DDoS

W środowisku rywalizujących graczy moblinych często dochodzi do ataków DDoS, które destabilizują płynną grę i mogą w kluczowych momentach wpłynąć na przebieg potyczki. W wielu systuacjach ataki DDoS mają na celu wyłudzenie okupu w zamian za odblokowanie systemu. Osobny serwer oraz ochrona antywirusowa zapewnią Ci większe bezpieczeństwo przed atakami i złośliwymi oprogramowaniami. Funkcjonalny serwer dedykowany do gier, oparty na innowacyjnym, zaawansowanym procesorze, gwarantuje zabezpieczenie danych, lepszą łączność i dużą moc obliczeniową, dzięki czemu umożliwia pracę nawet ze skomplikowanymi aplikacjami oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii. 

Fot.: Elchinator/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*