Nowy podcast na Empik Music! Tym razem o sukcesie festiwalu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

SBM FFestival to impreza stworzona przez wytwórnię rapową SBM Label. Pierwszy raz odbyła się 5 lat temu w warszawskim klubie Iskra i rozwijała się w tempie ekspresowym. Od 2016 roku, gdy festiwal odbywał się w miejscu na 100 osób, do ostatniej edycji na Torwarze, na którą bilety wyprzedały się na pniu, minęło zaledwie kilka lat.

Biorąc pod uwagę ogromny sukces tego wydarzenia, nie jest niczym dziwnym, że wszyscy chcą zajrzeć za jego kulisy. Jak to się stało, że festiwal okazał się strzałem w dziesiątkę? Jakie były jego początki? Z czym mierzyli się organizatorzy? Na te pytania odpowiedź przynosi najnowszy podcast Empik Music.

Droga do SBM FFestivalu

Podcast to forma podsumowania ostatnich 5 lat pracy organizatorów; będzie on szczególną gratką dla fanów, ale także twórców rapu. Wytwórnia „zgarnia” najlepszych artystów polskiej sceny, ale też nie zapomina o młodych i wciąż promuje nowe talenty. To spod jej skrzydeł wyszedł m.in. Mata, czyli twórca „Patointeligencji” – kawałka, który do dziś obejrzano w serwisie YouTube prawie 50 milionów razy. Najświeższym debiutantem wytwórni jest zaś Fukaj.

Fabryka przebojów

Naszym celem jest nie tylko tworzenie przestrzeni do promocji albumów czy singli, ale też przestrzeni kreatywnej, w której polscy twórcy mogą być blisko swoich odbiorców poprzez unikalne treści. SBM Label to z jednej strony fabryka przebojów, a z drugiej inkubator najważniejszych talentów na polskiej scenie rapowej i marka wywołująca olbrzymie emocje i zaangażowanie słuchaczy.

Kuba Ambrożewski, brand manager Empik Music

Podcast, a w zasadzie cały cykl (liczący docelowo 7 odcinków) rozpoczął się premierowym odcinkiem 9 maja, w niedzielę i potrwa do 20 czerwca. Każdy kolejny odcinek serii dostępny będzie na platformie Empik Music właśnie z końcem tygodnia. Zachęcamy do śledzenia!

Zdjęcie główne artykułu: fot. visualspace / E+ / Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*