Najpopularniejsze gry mobilne. Wygrały… randki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Badanie Spicy Mobile zostało przeprowadzone w celu weryfikacji popularności gier mobilnych w grupie wiekowej osób powyżej 15 roku życia. Niektóre z wyników wydają się być dość zaskakujące; choćby popularność dwóch gier symulujących randki, które są chętniej wybierane od serwisów randkowych. Czyżby to kolejny wpływ ograniczeń w kontaktach społecznych spowodowanych przez pandemię?

Topowe gry mobilne

Badanie wykazało, że najbardziej popularne były gry symulacyjne, za nimi uplasowały się gry akcji, trzecie miejsce na podium zajęły zaś aplikacje rekreacyjne. Co ciekawe, dwa najwyższe wyniki w całym zestawieniu otrzymały dwie gry symulacyjne dla dorosłych, gdzie gracze wcielają się w… randkowiczów.

Pierwsze miejsce zajęła Love Sick (6,38% popularności), drugie zaś Dream Zone (6,01%). Zdecydowanie częściej sięgają po nie mężczyźni niż kobiety. Najbardziej zaskakujące jest jednak chyba to, że popularnością przebijają dwie najchętniej wykorzystywane aplikacje randkowe, czyli Badoo (2,6%) i Tindera (2,36%). W pierwszej piątce znalazły się też gry: Brawl Stars (3,72%), Homescapes (3,27%) i Gardenscapes (3,14%).

Zdjęcie główne artykułu: fot. Nopparat Jaikla / EyeEm / Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*