Co nowego na Netflixie? Sprawdzamy!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Najpopularniejsza platforma streamingowa filmów i seriali co rusz stara się zaskakiwać użytkowników nowościami. Nie inaczej stanie się w lutym. Jakich nowych tytułów możemy się spodziewać w nadchodzącym miesiącu?

Na platformie pojawiło się niemal 20 propozycji, które do tej pory nie były dostępne dla użytkowników Netflixa. Filmy reprezentują różne gatunki, dlatego każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Przedstawiamy wybrane propozycje!

Kino familijne

To lekkie propozycje, które z powodzeniem można obejrzeć w rodzinnym gronie. Pierwszą jest film Sięgając wysoko, opowiadający historię nastoletniej gimnastyczki, która przeprowadza się ze Stanów do Australii i bierze udział w zawodach sportowych, pomagając nowo poznanej znajomej. To prosty film o przyjaźni i pasji, idealny dla nastoletnich widzów.

Podobnie luźną propozycją jest Historia Kopciuszka, w której znana wszystkim bajka została osadzona we współczesnym świecie. Ot, ładna i lekka opowieść z nutką magii.

Animacja dla dorosłych

Animowana komedia Ekipa Ameryka: Policjanci z jajami przedstawia grupę policjantów, która próbuje uratować świat, walcząc z czarnym charakterem w postaci dyktatora. Niektórych zachęci fakt, że film wyszedł spod ręki twórców kultowego South Parku. Informacja ta daje również pewien obraz tego, z jakim humorem możemy mieć do czynienia.

Klasyka kina gangsterskiego

Kadr z filmu „Desperado”
(fot. Archive Photos / Moviepix / Getty Images)

Czyli Desperado, z Antonio Banderasem i Salmą Hayek na czele. Co ciekawe, ta druga niemal nie została zastąpiona przez Jennifer Lopez, którą także rozważano do tej roli. W filmie użyto pistoletów, które strzelały pociskami wypełnionymi sztuczną krwią. Efekt był tak realistyczny, że produkcja została uznana przez krytyków za… wyjątkowo brutalną.

Polski akcent

Obywatel Jones to polityczny thriller, świeżynka z 2019 roku, którą wyreżyserowała Agnieszka Holland. Film opowiada historię młodego dziennikarza, którego windą do sławy stało się spotkanie z… Adolfem Hitlerem. Zaczyna jednak poszukiwać nowych wyzwań. Zobacz, jak o swoim dziele mówi jego autorka.

Polański i Komeda, czyli duet idealny

Dziecko Rosemary w reżyserii Romana Polańskiego to klasyka kina, nie wymagająca większego opisywania. Była to pierwsza produkcja Polańskiego nakręcona w USA, ale też ostatni film, do którego muzykę napisał Krzysztof Komeda. Niestety, kompozytor nie doczekał publikacji efektów swojej pracy – zmarł tragicznie jeszcze przed premierą produkcji.

Skok na bank

Dramat z 2010, czyli Miasto złodziei, w reżyserii Bena Afflecka oraz z nim samym aktorem w roli głównej. Opowiada historię kryminalisty i przywódcy gangu, który specjalizuje się w okradaniu banków. Film trwa ponad 2h, jednak zdaniem wielu nie sposób się przy nim nudzić. Może nie wiedzą, że pierwotnie produkcja miała liczyć… ponad 4h. Producenci jednak szybko odwiedli Afflecka od tego pomysłu, obawiając się braku zainteresowania ze strony publiki.

Historia miłosna na wesoło

Magiczna i ciepła komedia romantyczna – tak widzowie opisują swoje wrażenia po obejrzeniu filmu Masz wiadomość. Co ciekawe, przyznają to także te osoby, które na co dzień nie przepadają za komediami romantycznymi! Film z 1998 roku opowiada historię miłości Kathleen, prowadzącej małą odziedziczoną księgarnię, oraz właściciela sporej sieci księgarń, Joe. Ta dwójka zawodowo konkuruje ze sobą, jednak prywatnie ich losy zaczynają się splatać… Jak? Sprawdźcie sami na Netflixie!

Zdjęcie główne artykułu: źródło: pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*