Kajko i Kokosz jako serial animowany!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bohaterowie legendarnego komiksu Janusza Christy „ożyli”! Kajkę i Kokosza można nie tylko zobaczyć, ale i usłyszeć w animowanym serialu na Netflixie.

Za nami premiera pierwszych z zaplanowanych 26 trzynastominutowych odcinków animacji. Premiera pozostałych części zaplanowana jest na 2022 rok. Produkcja spotkała się z dużym entuzjazmem fanów komiksów o zabawnej parze słowiańskich wojów.

Pracę nad filmową adaptacją rozpoczęły się już 2018 r. umową pomiędzy warszawskim studiem animacji EGo FILM a Fundacją Kreska im. Janusza Christy, odpowiedzialną za promowanie sztuki tego wybitnego artysty.

Za projekty postaci odpowiedzialny jest Sławomir Kiełbus. Reżyserią zajęli się: Michał Śledziu Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski (GS Animation), Łukasz Kacprowicz (GS Animation), Robert Jaszczurowski (GS Animation), Marta Stróżycka, Aliaksandr Sasha Kanavalau, Tomasz Karelus i Waldemar Mordarski. W animacji EGo FILM postawiono nie tylko na świetny efekt wizualny, ale i dubbing. Głosu bohaterom użyczyli Artur Pontek (Kajko) oraz Michał Piela (Kokosz). W pozostałych rolach głosem grają m.in. Jarosław Boberek (Mirmił), Eryk Lubos (Rodrus), Agata Kulesza (Jaga), Krzysztof Zalewski (Wit) czy Abelard Giza (Oferma).

Animacja otrzymała wsparcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, który przeznaczył dotację w wysokości 390 tys. złotych na jej stworzenie.

Zdj. główne: Jeremy Yap/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*