Akcesoria do pakowania paczek

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sposób, w jaki zapakowana jest przesyłka ma ogromne znaczenie, ponieważ od tego zależy, w jakim stanie trafi ona do odbiorcy. W zależności od tego, co pakujesz i jakie materiały wykorzystujesz, paczka będzie gorzej lub lepiej zabezpieczona. Oczywistym jest, że pakowanie na przykład tekstyliów czy innych elastycznych, odpornych na upadki rzeczy jest łatwiejsze, niż zabezpieczanie delikatnego szkła. Nieważne jednak, co pakujesz, warto mieć pod ręką kilka gadżetów ułatwiających to zadanie. Zobacz, jakie akcesoria przydadzą Ci się do pakowania paczek.    

Kartony i wypełnienie   

Najbardziej podstawowym sposobem na zapakowanie przesyłki jest włożenie jej do kartonu. Rzeczywiście sztywne, tekturowe ścianki takiej paczki skutecznie chronią przed uszkodzeniami oraz dość dobrze amortyzują upadki i wstrząsy. Często trudno jest jednak znaleźć pudełko idealnie pasujące do wymiarów pakowanego przedmiotu, a też sam karton nie jest najbardziej skuteczną ochroną w czasie przewozu paczki. Jeśli zdecydujesz się na wysłanie paczki zapakowanej w tekturowy karton, pustą przestrzeń w pudle mogą wypełniać na przykład papierowe wiórki do pakowania, które są dużo bardziej przyjazne dla środowiska, niż folia pęcherzykowa. Świetnie sprawdzi się także pognieciona gazeta, skropak lub nacięty karton, czyli tak zwana “papierowa folia bąbelkowa”. Wypełnienie ma stabilizować zawartość paczki w kartonie oraz amortyzować uderzenia, dlatego wybieraj do tego celu miękkie, ale duże objętościowo materiały.   

Taśma do pakowania   

Taśma klejąca, którą zabezpieczony jest karton, również chroni zawartość przesyłki. Dzięki prawidłowemu zaklejeniu, paczka nie otworzy się w trakcie transportu, a jej zawartość nie rozsypie się ani nie pogubi. Ważne jest więc, aby wybrać naprawdę wytrzymałą i solidną taśmę z dużą dawką mocnego kleju. Karton po rozłożeniu należy zabezpieczyć taśmą od dołu, by się nie otwierał, a następnie po zapakowaniu zakleić go także od góry, by zabezpieczyć zawartość. Dla większej pewności i dodatkowej ochrony w czasie transportu możesz zastosować też taśmy bandujące, które nawet w przypadku odklejenia się taśmy, utrzymają karton w zamknięciu, dzięki czemu zawartość przesyłki będzie bezpieczna. Dzięki takiemu dodatkowi paczka już na pewno nie otworzy się w transporcie.   

Foliopaki   

Przedmioty elastyczne, odporne na zgniecenie czy upadki, jak na przykład ubrania czy tekstylia, możesz wysłać zapakowanie w koperty kurierskie. Ten rodzaj paczki zabezpiecza przede wszystkim przed otwarciem przesyłki przez osoby inne niż odbiorca. Nie da się bowiem otworzyć takiej koperty bez jej całkowitego zniszczenia. Foliopak sam w sobie nie zawiera żadnej dodatkowej ochrony przed upadkami czy zgnieceniem, jak koperty bąbelkowe czy kartony, ale możesz wypełnić go na przykład folią bąbelkową, by lepiej chronić przesyłkę. W kopertach kurierskich możesz bezpiecznie i pewnie przesyłać na przykład dokumenty, umowy czy pieniądze, ponieważ taka paczka nie zostanie otwarta i nikt poza odbiorcą nie dowie się, jaka jest jej zawartość. Koperty foliowe są też o wiele bardziej wytrzymałe niż papier, dlatego ryzyko, że paczka rozerwie się jak papierowa koperta, jest bardzo niskie. Foliopaki zyskują coraz większą popularność, dlatego możesz kupić je obecnie w wielu miejscach, zarówno stacjonarnie, jak i online.   

Zdjęcie główne: pexels.com/Tima Miroshnichenko

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*