Nowa kategoria nagrody Hugo. Docenieni twórcy gier

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Nowa kategoria nagrody Hugo. Docenieni twórcy gier

Gry wśród nagrodzonych. Jednorazowy „wyskok” czy narodziny nowej tradycji?

Do tej pory nagroda Hugo była nagrodą wyłącznie literacką, na którą mieli szansę autorzy utworów z gatunków science-fiction i fantasy. Zwycięzcę wybierają uczestnicy Worldconu, najstarszego konwentu miłośników fantastyki. Tym razem postanowiono rozszerzyć przyszłoroczny zestaw kategorii konkursowych.

Efektem tego w 2021 roku nagroda Hugo po raz pierwszy powędruje w ręce twórców gier komputerowych. Po roku 2020, pełnym gamingowych premier (m.in. nowego XBoxa i – rzecz jasna – PlayStation 5), można było się tego spodziewać. Nie da się ukryć, że także okres pandemii spowodował, że na gry mieliśmy zwyczajnie więcej czasu.

Kto zwycięży w Waszyngtonie?

Póki co nie ogłoszono oficjalnych nominowanych, jednak przypuszcza się, że w szranki staną m.in. twórcy Cyberpunk 2077 oraz Half-Life: Alyx. Do głosu dojdą zatem najbardziej wyczekiwane tytuły.

Niestety, najprawdopodobniej kategoria dotycząca gier pojawi się jednorazowo, właśnie w przyszłym roku. Choć, kto wie: może jeśli wzbudzi szersze zainteresowanie, to pewnego dnia zagości na stałe? Gorąco kibicujemy takiej możliwości.

ADMINISTRATOR
PROFIL

Inne posty

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *