Nagrody Mediów Publicznych rozdane. Do kogo powędrowały statuetki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyznane zostały Nagrody Mediów Publicznych, które rozdano w trzech kategoriach: obraz, słowo i muzyka. Laureatami zostali Mirosław Bork, Andrzej Nowak i Piotr Beczała. Specjalną nagrodę otrzymał Jarosław Olechowski.

Nagrody Mediów Publicznych 2020

Nagroda w każdej z kategorii jest przyznawana przez inny podmiot – Polskie Radio (muzyka), Telewizję Polską (obraz) i Polską Agencją Prasową (słowo). Pomimo tego, że pierwsza edycja plebiscytu odbyła się już w 2008 r., to obecna jest dopiero trzecią. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański ocenił, że nagroda to „[…] pewien sposób na jeszcze większe promowanie polskiej kultury w mediach publicznych i na podkreślenie wagi tych związków między mediami publicznymi a światem polskiej kultury”.

Nagrodzeni

W kategorii „obraz” zwycięzcą został reżyser, producent filmowy i scenarzysta Mirosław Bork. Doceniono zwłaszcza jego film dokumentalny „Wojna światów” o wojnie polsko-bolszewickiej. Nagrodę w kategorii „słowo” otrzymał z kolei prof. Andrzej Nowak, historyk nagrodzony przede wszystkim za cykl „Dzieje Polski”. Piotr Beczała, solista operowy o międzynarodowej sławie i wybitny tenor liryczny, otrzymał laur w dziedzinie „muzyka”.  Jarosława Olechowskiego, szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, nagrodzono za cykl programów poradnikowych o koronawirusie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*