My, dzieci z dworca ZOO. Serial na kanale HBO

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

„My, dzieci z dworca ZOO” to niemiecki serial w reżyserii Philippa Kadelbacha, oparty na powieści dokumentalnej o tym samym tytule.

Książka została napisana na podstawie rozmów z młodą narkomanką z Berlina Zachodniego Christine Felscherinow. Dziewczyna przez dwa miesiące opisywała swoje życie i doświadczenia dwóm dziennikarzom – Karlowi Hermannowi i Horstowi Rieckowi. W 1981 roku książka została po raz pierwszy zekranizowana. Film w reżyserii Uliego Edela cieszył się dużą popularnością wśród niemieckich nastolatków.

Twórcy, obsada i fabuła serialu

8-odcinkowy serial pokazuje życie sześciorga nastolatków z Berlina uzależnionych od narkotyków i często uciekających się do kradzieży czy prostytucji, by zarobić na kolejną działkę. W centrum stoi historia Christine, której życie rozpada się, gdy rodzice dziewczyny postanawiają się rozstać.

Budżet produkcji wyniósł 25 milionów euro. Zdjęcia rozpoczęły się w lipcu 2019 roku i trwały do lutego 2020. Reżyserem jest Philippe Kadelbach, który stworzył m.in. niemiecki miniserial kryminalny „Pachnidło” dostępny na Netflix. Autorami scenariusza są: Annette Hess, Philippe Kadelbach, Sophie von Uslar, Oliver Berben i inni.

W rolach głównych wystąpią: Jana McKinnon jak Christine, Lena Urzendowski jako Stella, Lea Drinda jako Babsi, Michelangelo Fortuzzi jako Benno, Jeremias Meyer jako Axel, Bruno Alexander jako Michi, Angelina Hanch jako Karin Felscherinow, Sebastian Urzendowski jako Robert Felscherinow i inni.

Serial powstał we współpracy Constantin Television, Wilma Film i Amazon. W kwietniu 2021 roku trafił na platformę HBO.

Zdj. główne: Tech Daily/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*