Jaki nadruk zamieścić na odzieży roboczej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Odzież robocza jest niezbędna w wielu zakładach pracy. Nie tylko pełni rolę ochronną i pozwala na bezpieczne wykonywanie pracy, ale również pozwala na identyfikację pracownika oraz wspiera profesjonalny wizerunek firmy. Przeczytaj, jaka powinna być odzież robocza i jaki nadruk na niej zamieścić. 

Ubiór roboczy powinien zostać dostosowany do specyfiki wykonywanej pracy, aby był komfortowy w noszeniu i funkcjonalny. Współczesne wymagania dotyczące odzieży roboczej i dress codu w firmie są bardzo różne. Część z nich wynika bezpośrednio z regulacji prawnych, a pozostałe wiążą się z wizerunkiem czy polityką konkretnego zakładu pracy. 

Obowiązki pracodawcy

Odzież robocza ochronna kategorii pierwszej i drugiej ma na celu ochronę życia i zdrowia pracownika. Jej zadaniem jest ochrona przed kontaktem z substancjami nieszkodliwymi dla zdrowia lub zapewnienie wymaganego poziomu czystości podczas procesu produkcyjnego. Odzież przeznaczona dla pracowników musi być dostosowana do specyficznych warunków danego stanowiska i jest charakterystyczna dla pracowników określonych branż, np. fartuchy medyczne i laboratoryjne, fartuchy gastronomiczne, uniformy stosowane w handlu i hotelarstwie czy umundurowanie ochroniarza i strażnika miejskiego. Należy pamiętać o tym, że według postanowień Kodeksu Pracy to pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia pracownikom odzieży roboczej lub ochronnej oraz utrzymanie jej odpowiedniego standardu w trakcie całego okresu użytkowania. Z tego powodu warto inwestować w odzież wysokiej jakości, która jest dostosowana do wymagań bhp oraz została zaprojektowana do pracy w trudnych warunkach. Dobrym przykładem jest profesjonalny polar roboczy, przeznaczony do pracy m.in. w branży budowlanej, produkcyjnej i logistyce.

Znaczenie logo firmy na odzieży roboczej

Nadruki i hafty z logo umieszczone na odzieży roboczej pozwalają zwiększyć rozpoznawalność firmy, a także stworzyć wizerunek profesjonalnego zespołu. Wiele przedsiębiorstw decyduje się umieścić imiona pracowników na ubraniach firmowych, co pozwala usprawnić komunikację i zmniejsza dystans między pracownikiem i klientem. Warto wybrać firmę, które oferuje różne metody znakowania odzieży, dostosowane do różnego rodzaju materiału i z zachowaniem najdrobniejszych detali nadruku. Zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie https://strefa-logo.pl/ i skorzystaj z metod fachowego doradztwa. 

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*