Najpopularniejsze na świecie serie anime

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Choć w samej Japonii mianem anime określa się wszystkie filmy animowane, to na świecie słowo to kojarzy się jedynie z charakterystycznymi animacjami z Kraju Kwitnącej Wiśni. Wiele z tych serii zyskało ogromną popularność i rzesze fanów na wszystkich kontynentach, a także status kultowych. Oto 7 takich produkcji.

Pokemon

Seria, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Przez lata świat kieszonkowych potworów znacznie się rozrósł, ale najstarsi fani serii pamiętają doskonale pierwsze przygody Asha i jego przyjaciół.

Sailor Moon/Czarodziejka z księżyca

Historia opowiada o nastoletniej dziewczynie, której życie wywraca się do góry nogami, gdy odkrywa, że jej przeznaczeniem jest zostać jedną z planetarnych strażniczek i chronić ziemię. Anime łączy w sobie komedię, romans, science fiction i świetną ścieżkę dźwiękową. Choć na pierwszy rzut oka fabuła wydaje się dziecinna, w rzeczywistości seria porusza wiele uniwersalnych i ponadczasowych kwestii, takich jak seksualność, przemoc i relacje międzyludzkie.

Dragonball

Seria, na której wychowały się miliony fanów anime. Fabuła nie jest głęboka, ponieważ obraca się głównie wokół wojownika Goku i jego przyjaciół, którzy mierzą się z coraz potężniejszymi wrogami, zagrażającymi ziemi. Jednak braki w fabule seria nadrabia z nawiązką humorem, dziwacznymi postaciami i niesamowitą akcją, a także walkami, które trwają nawet kilkanaście odcinków.

Atak tytanów (Shingeki no Kyojin)

Jedna z najpopularniejszych serii anime, będąca adaptacją wielokrotnie nagradzanej mangi o tym samym tytule. Przenosi nas do świata, w którym ludzkość jest na skraju wyginięcia. Przerażające, ogromne stworzenia zwane tytanami sprawiają, że ludzie od 100 lat zmuszeni są do życia za gigantycznymi murami. Ich spokój burzy zniszczenie zewnętrznej ściany, rozpoczynające trudną walkę o przetrwanie. Seria pełna jest epickich scen akcji, ciekawej i przepełnionej symboliką fabuły, a także doskonałej muzyki.

Death Note

Głównym bohaterem serii jest Light Yagami, który za sprawą notatnika śmierci zyskuje moc zabicia każdego, kogo imię i nazwisko w nim zapisze. Chłopak pod pseudonimem Kira wykorzystuje notatnik do zabijania przestępców. Policja uznaje go za mordercę i rozpoczyna śledztwo, w które zaangażowany zostaje ekscentryczny detektyw – L. On i Light rozpoczynają intelektualne starcie, w którym stawką jest ich życie. Fabuła opowiada wyjątkową i wciągającą historię, trzymającą widza w napięciu do samego końca. Zmusza także do głębszej refleksji nad pojęciem sprawiedliwości.

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fabuła opowiada historię dwóch braci alchemików – Edwarda i Alphonse’a, którzy próbują odnaleźć kamień filozoficzny, by odzyskać ciała utracone w wyniku nieudanej transmutacji alchemicznej. Im bliżej odkrycia tajemnicy, tym bardziej zdają sobie sprawę, że uwikłali się w znacznie mroczniejszą sprawę. W tle ich przygody majaczy krwawa wojna i nieśmiertelne istoty, które realizują przerażający plan. Historia braci Elric przepełniona jest humorem i akcją, ale też wzruszeniami i tajemnicami, które wciągają widza na długie godziny.

Naruto i Naruto Shippuuden

Tasiemcowa seria anime Naruto stała się już kultowym klasykiem i nie bez powodu. Pełna jest epickiej walki, wartkiej akcji, zabawnych momentów i dramatycznych scen. Tytułowy bohater ma przed sobą bardzo długą drogę, aby zostać Hokage – głową swojej wioski i najsilniejszym ze wszystkich ninja. A to tylko jeden z wielu motywów pojawiających się w serii – jest ich bardzo dużo!

Zdj. główne: Dex Ezekiel/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*