Co z tym Sylwestrem? Telewizyjne koncerty w dobie pandemii

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi o rezygnacji z organizacji sylwestrowych koncertów, część ze stacji postanowiła kontynuować tradycję i zorganizować rozrywkę dla widzów w formie, którą narzuca sytuacja pandemiczna.

Większość stacji telewizyjnych (np. TVN czy Polsat) zrezygnowały z imprez plenerowych. Polsat postanowił zorganizować koncert studyjny emitowany z Warszawy, natomiast TVN zaproponował swoim widzom maraton filmowy, w ramach którego od 20:05 będziemy mogli obejrzeć „Nigdy w życiu!”, „Pieniądze to nie wszystko”, „American Pie II” oraz „Świadka koronnego”.

Co na Polsacie?

Koncert studyjny Polsatu, zatytułowany „Sylwestrowa Moc Przebojów 2020”, odbędzie się bez udziału publiczności i wystartuje o 19:55. Zagoszczą na nim m.in. Bajm, Doda, Alicja Majewska, Michał Szpak, a także legenda lat 90., czyli zespół Boney M. Nina Terentiew, dyrektor programowa stacji, nazwała imprezę „największą domówką w kraju” i wyraziła nadzieję, że przyszłoroczny Sylwester odbędzie się już w tradycyjnej formie.

TVP w plenerze

TVP, jako jedyna stacja, zdecydowała się na zorganizowanie imprezy plenerowej, choć w tym roku wyjątkowo bez udziału publiczności na żywo. Kolejnym wyjątkiem od reguły jest miejsce koncertu: Zakopane zostało zastąpione ostródzkim amfiteatrem. Część opinii publicznej podeszła do tej informacji ze sporym dystansem i zasugerowała, że stacja chce ominąć obowiązujące normy sanitarne, jednak TVP zapewnia, że wszystko zostanie zorganizowane zgodnie z prawem.

Zabawie mają przewodzić rytmy disco, stąd pomysł zaproszenia takich wykonawców jak Cleo, Zenek Martyniuk czy Marcin Miller, znany z formacji Boys. Poza nimi zobaczyć będzie można dwie zwyciężczynie Eurowizji Junior (Roksanę Węgiel i Viki Gabor), Zakopower oraz Golec uOrkiestrę. Start koncertu przewidziano na 19:55. Zabawa ma potrwać do 15 minut po północy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*