„Tu Okuniewska”. Jak podcast z islandzkiej piwniczki oczarował słuchaczy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Podcasty Joanny Okuniewskiej biją rekordy popularności. Jeśli jeszcze nie znasz serii Ja i moje przyjaciółki idiotki”, koniecznie musisz to nadrobić! Chociaż podcast trafił do sieci dwa lata temu, wielu słuchaczy traktuje podcasterkę jak wieloletnią przyjaciółkę.

Kim jest Asia Okuniewska? 

Kilka lat temu Okuniewska rzuciła pracę w korporacji i przeprowadziła się na Islandię, gdzie znalazła pracę w jednej z restauracji w Reyjkaviku. Sama prowadzi konto na Instagramie, obecnie ma na nim ponad 140 tysięcy obserwatorów. Podcasterka podkreśla, że jeszcze w Polsce działała w branży reklamowej i marketingowej. Na Instagramie nie tylko promuje swoje nagrania, lecz przedstawia też sytuacje ze swojego życia. Dzięki temu fani mogą ją lepiej poznać i utożsamić się z nią, bo Asia pokazuje, że jest dokładnie taka, jak my wszyscy. Nieidealna.

Fenomen Okuniewskiej

W jednym z wywiadów Okuniewska przyznała, że nagrywając pierwsze podcasty, cierpiała na depresję. Nową pasją chciała zająć sobie czas i myśli, a także znaleźć grono, z którym mogłaby dzielić swoje przemyślenia.

Symbol wsparcia
(fot. Marco Bianchetti, źródło: unsplash.com)

Niedawno na rynku pojawiła się jej pierwsza książka. Stanowi ona kontynuację podcastu „Moje przyjaciółki idiotki”, w którym opowiada o relacjach międzyludzkich. Przedstawia w nim różne typy ludzi, takie jak „zapominalski”, kultowy już „wychowany przez wilki” oraz „krokodyl”. Pokazuje, w jaki sposób zachowują się osoby przypisane do poszczególnych typów. Słuchając nagrania, zastanów się, do jakiego typu należysz. Pomyśl, w jaki sposób możesz poprawić swoje relacje z bliskimi. Ponadto Okuniewska współprowadzi też podcast „Dziewczyny z sąsiedztwa”.

W jej nagraniach usłyszeć można także o kulisach tego, co robi, a więc o zaletach i wadach tworzenia w Internecie czy np. pisania swojej pierwszej książki. Podkreśla, że tworząc nagrania, stawia wyraźne granice. Nie przekracza ich, mówiąc o przyjaciołach, rodzinie i znajomych bez ich zgody.

„Tu Okuniewska” to swoiste narzędzie terapeutyczne i pamiętnik, który pomógł podcasterce przetrwać trudniejsze chwile, a teraz pomaga również innym. Asia przytacza w nim jasne i ciemne strony swojego życia oraz śmieszne sytuacje, będąc przy tym do bólu szczera.

Królowa polskich podcastów 

Mikrofon i słuchawki
(fot. Jonathan Farber, źródło: unsplash.com)

Zanim sama zaczęła nagrywać podcasty, słuchała amerykańskich nagrań. Chociaż nie rozumiała ich fenomenu, przypadła jej do gustu dostępność i forma. Podkreśla, że tworząc podcasty, nie musi dostosowywać się do żadnych zasad i może mówić szczerze o swoich przekonaniach. Co ważne, stara się przy tym nikogo nie oceniać. Okazało się, że wielu słuchaczy myśli podobnie jak podcasterka i mają takie same problemy. W tym właśnie tkwi fenomen Joanny Okuniewskiej. 

Chociaż niektóre osoby traktują Okuniewską jak terapeutkę, podcasterka podkreśla, że nią nie jest. Zaznacza, że bycie terapeutką wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, której nie chciałaby wziąć na barki. Podkreśla, że nie czuje się kompetentna, by dawać rady słuchaczom. Sama zresztą uczestniczy w psychoterapii u specjalisty. W nagraniach stara się po prostu zwerbalizować rzeczywistość.

Dlaczego warto słuchać podcastów Joanny Okuniewskiej?

Podcastów Okuniewskiej możesz słuchać na Spreakerze, Spotify, YouTube i Apple Podcasts. Jeśli lubisz słuchać historii z przymrużeniem oka o rozstaniach, toksycznych związkach i złamanych sercach, koniecznie włącz podcast Joanny Okuniewskiej. Dzieli się swoimi przeżyciami, dzięki czemu poczujesz się tak, jakbyś przyjaźniła się z nią od dawna. Słuchając podcastów Okuniewskiej, dowiesz się, że nie tylko Ty masz pecha do dziwnych mężczyzn i pokręconych związków. Podcasterka chce, by słuchacze zrozumieli, że wiele osób popełnia dokładnie takie same błędy i nikt nie jest od nich wolny.

Streetart przedstawiający kolorowe dłonie
(fot. Tim Mossholder, źródło: unsplash.com)

Przedstawiając nieudane związki z ironią, żartem i sympatią, stara się zmienić podejście do relacji z byłymi partnerami. Pokazuje, że warto ryzykować i kochać, nawet jeśli czasem popełnimy w tej miłości błąd. Okuniewska nieraz przeklina w podcastach, a o trudnych rzeczach mówi wprost. Z nagrań wypływa szczerość i duże poczucie humoru. Gwarantujemy, że nie da się z nią nudzić, a dzięki materiałom przestaniesz się nad sobą rozczulać i rozmyślać o nieudanych związkach w zbyt samokrytyczny sposób. Bo w końcu każdy ma w sobie coś z idiotki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*