„League of Legends” trafi na ekran jako animacja Netflixa?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
„League of Legends” trafi na ekran jako animacja Netflixa?

Fani gry w LOL-a mają powody do radości. Już wkrótce powstanie serial, którego akcja toczyć się będzie w uniwersum gry.

Netflix, we współpracy z Riot Games, przygotował limitowany serial animowany, bazujący na popularnej grze. Gracze mogą powoli zacierać ręce – tytuł pojawi się na platformie jeszcze tegorocznej jesieni pod nazwą „Arcane”.

Twórcy serialu osadzili animację w uniwersum znanym z gry League of „Legends”, a więc w krainie Piltover i podziemiach Zaun. Dowiemy się z niej, jak wyglądały początki głównych bohaterów gry.

Serial został stworzony jako laurka dla naszych fanów i graczy, którzy prosili o więcej filmowych przeżyć, pozwalających lepiej poznać świat i bohaterów League of Legends.

Shauna Spenley, dyrektor globalny ds. rozrywki Riot Games

O grze

Gra została wydana w październiku 2009 roku i do tej pory zgromadziła wokół siebie imponującą grupę fanów, która stale rośnie. Tylko w ciągu 2 lat (od 2014 do 2016 roku) liczba aktywnych graczy wzrosła z 67 milionów do ponad 100 milionów! Fenomen gry świetnie pokazują też organizowane regularnie turnieje – Mistrzostwa Świata Sezonu 3 stały się najpopularniejszym e-sportowym wydarzeniem w historii. Od 2019 roku gra ta uważana jest w Polsce za pełnoprawny sport.

Oficjalna zapowiedź serialu

Zdjęcie główne artykułu: fot. Igor Rodrigues, źródło: usnplash.com

Dorota Wanat
Dorota Wanat
ADMINISTRATOR
PROFIL

Inne posty

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *

Ostatnie wpisy

Reklama